ADVANTİX 25-40 kg Arası Köpekler için Kene Pire Damlası 4,0 ml x 4 PİPET

400.00 TL
Ürün Detayları:
 Advantix 25-40 kg Arası Köpekler için Kene Pire Damlası 4 Tüp 1 Kutu için satıcı açıklaması
 
 
 
Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz.
Marka
Diğer
 
Ürün Tipi
Medikal Ürünler
 
Durum
Sıfır
 
Menşei
Diğer
 
 

Damlatma Çözeltisi 25 kg'dan ağır 40 kg'a kadar olan köpekler için

Sadece Hayvan Sağlığında Kullanılır.

Lyme hastalığına sebep olan keneler dahil keneleri kovar ve öldürür.

12 saat içinde pirelerin %98-100'ünü öldürür.

Sivrisinek (moskito) ve tatarcıkları kovar.

BİLEŞİMİ

Advantix tüpleri her beher ml'de berak sarımtrak-kahverengimsi çözeltisi 100 mg imidakloprid ve 500 mg permethrin ve butilhidroksitoluen (E321) N-metilprolidon, miglyol 812 ve sitrikasit (E330) yardımcı maddelerini ihtiva eder. 

KULLANIM SAHASI/ENDİKASYONLAR

Advantix, köpeklerde pire (ctenocephalides canis, Ctenocephalides felis) enfestasyonlarına karşı tedavi ve koruma, ısırıcı bitlere (Trichodectes canis) karşı tedavi amacıyla, pire alerjisi dermatitsinin (PAD) kontrolünde tedavi stratejisinin bir parçası olarak kullanılır. Pireler, uygulamayı takiben bir gün içerisinde ölürler. Kene enfestasyonlarına karşı akarisit ve kovucu (repellent) olarak kullanılır. Ürünün kenelere karşı etkinliği üç gün (kan emmeye başlama ve doyma süresi) sonra başlamakta, Rhipicephalus sanguineus ve Ixodes racinus'a karşı 4 hafta, Dermacentor reticulatus'a karşı 3 hafta boyunca devam etmektedir.
Köpek üzerinde yapışık halde bulunan keneler iki gün içinde ölmeyebilir; bu nedenle uygulama sırasında bunların fiziksel olarak uzaklaştırılması önerilir. Rhipicephalus sanguineus kene türü üzerindeki akarisit ve repellent etkisi nedeniyle Ehrlichia canis'in nakledilme olasılığını,  dolayısıyla hayvanın ehrlichiosise yakalanma riskini düşürmektedir.
Bir tek  uygulama ile kum sineklerine karşı Phlebotomus papatasi'de 2 hafta , Phlebotomus perniciosus'da 3 hafta, sivrisineklere karşı Ades aegypti'de 2 hafta ve Culex pipiens' için de 4 hafta, at sineklerine karşı Stomoxys calcitrans'da 4 hafta süreyle repellent etki göstermektedir.

UYGULAMA ŞEKLİ VE DOZU

4 kg'dan hafif köpeklerde 0,4 ml'lik tüp, 4-10 kg arası köpeklerde 1 ml'lik tüp 10-25 kg arası köpeklerde 2,5 ml'lik tüp ve 25 kg'dan ağır 40 kg'a kadarki köpeklerde 4 ml'lik tüp, omuzlar arasındaki tüyler iki yana ayrılarak, tüp içeriği omurga üzerine deriye eşit olarak 4 ayrı yere sıkılarak boşaltılır. Detaylı uygulama şekli için prospektüsü okuyunuz.

GIDA DEĞERİ OLAN HAYVANLARA UYGULANMAZ

KONTRENDİKASYONLAR

Yeterli çalışma bulunmadığından 7 haftalıktan küçük ve ağırlığı 1,5 kg'dan az olan yavru köpeklerde kullanılmamalıdır. ilaç içindeki etkin ve yardımcı maddelere karşı duyarlılığı olan köpeklere uygulanmamalıdır.
Yedi haftalıktan küçük köpeklere ve ilaç içindeki etken maddelere karşı duyarlılığı olan köpeklere uygulanmaz. Güçsüz ve hasta köpeklere uygulanmaz. Sağlıklı deri yüzeyine damlatma haricinde bir yolla (göz ve ağız vs.) uygulanmaz. Kedilerde kullanılmaz.

GENEL UYARILAR

  • Kullanmadan önce prospektüsü okuyunuz.
  • Çocukların ulaşamayacağı yerlerde bulundurunuz.
  • Hamile ve emziren kadınlar ürünle temas etmemelidir.
  • Veteriner hekim reçetesiyle (VHR) veteriner hekim muayenehanelerinde, polikliniklerinde ve eczanelerde satılır. 
  • Buzdolabına ve derin dondurucuya koyulmadan 25ºC'nin altındaki sıcaklıklarda muhafaza edilmelidir.
  • Açılmamış ambalajı içinde raf ömrü imal tarihinden itibaren 5 yıldır.
  • Aluminyum torbanın açılmasından sonra tüplerin kullanım süresi son kullanma tarihinin geçmemesi koşuluyla 24 aydır.
  • Karton kutu içinde bulunan Polyester/Al/ PE'den yapılmış torbalar içinde 1, 2, 3, 4,ve 6 adet polipropilenden yapılmış 0.4, 1, 2.5 ve 4 ml'lik tüpler bulunan PCTFE/PVC termoform blisterlerde piyasaya takdim edilmiştir.
Yorumlar :
Henüz yorum yok
Ad ve Soyad
Yorumunuz
3+1=?
ADVANTİX 25-40 kg Arası Köpekler için Kene Pire Damlası 4,0 ml x 4 PİPET