Drontal Plus Bağırsak Parazitleri Koruyucu 2 Tablet

100.00 TL
Ürün Detayları:

Drontal Plus

Ürün Adı: praziquantel / pyrantel pamoate / febantel çiğneme tabletleri
Dozaj Formu: YALNIZCA HAYVAN KULLANIMI İÇİNDİR

DİKKAT: Federal (ABD) yasası, bu ilacın lisanslı bir veteriner tarafından veya emriyle kullanılmasını kısıtlar.

AÇIKLAMA:

Drontal® Plus Taste Tabs® (prazikuantel / pirantel pamoat / febantel) Köpekler için Geniş Spektrumlu Çiğnenebilir Anthelmintik Tabletler üç tablet boyutunda mevcuttur. Her boyut, uygun oral uygulama için puanlanır.

Yavru ve Küçük Köpekler için her Drontal Plus Taste Tabs Tableti, 22.7 mg prazikuantel, 22.7 mg pirantel bazı pirantel pamoat ve 113.4 mg febantel içerir.

Orta Boy Köpekler için her Drontal Plus Taste Tabs Tableti, 68.0 mg prazikuantel, 68.0 mg pirantel bazı, pirantel pamoat ve 340.2 mg febantel içerir.

Büyük Köpekler için her Drontal Plus Taste Tabs Tableti, 136.0 mg prazikuantel, 136.0 mg pirantel bazı pirantel pamoat ve 680.4 mg febantel içerir.

AKSİYON:

Drontal® Plus Taste Tabs® Tabletler, farklı etki modlarına ve aktivite spektrumlarına sahip üç aktif bileşen içerir. Prazikuantel, sestodlara (tenyalara) karşı etkilidir. Prazikuantel emilir, karaciğerde metabolize olur ve safra ile atılır. Safradan sindirim sistemine girdikten sonra, sestosidal aktivite sergilenir.1 Prazikuantel maruz kaldıktan sonra tenya, memeli konakçı tarafından sindirime direnme yeteneğini kaybeder. Bu nedenle, skolikler de dahil olmak üzere tüm tenyalar, prazikuantel uygulamasından sonra çok nadiren geçer. Çoğu durumda, dışkıda yalnızca parçalanmış ve kısmen sindirilmiş tenya parçaları görülecektir. Tenyaların çoğu sindirilir ve dışkıda bulunmaz.

Pyrantel pamoat kancalı kurtlara ve ascaridlere karşı etkilidir. Pirantel pamoat, nematodun kolinerjik reseptörlerine etki ederek spastik felce neden olur. Bağırsak kanalının peristaltik hareketi daha sonra paraziti ortadan kaldırır.

Febantel, kırbaç kurtları dahil olmak üzere nematod parazitlerine karşı etkilidir. Febantel, hayvanda hızla emilir ve metabolize edilir. Mevcut bilgiler, parazitin enerji metabolizmasının engellendiğini, bu da enerji değişiminin bozulmasına ve glikoz alımının engellendiğini göstermektedir.

Drontal Plus Anthelmintic Tabletler ile yürütülen laboratuvar etkinliği ve klinik çalışmalar, üç aktif bileşenin her birinin müdahale olmaksızın bağımsız olarak hareket ettiğini göstermektedir. Birleşik tablet formülasyonu, belirtilen bağırsak kurtları türlerine karşı geniş bir aktivite yelpazesi sağlar.

BELİRTEÇLER:

Drontal® Plus (praziquantel / pyrantel pamoate / febantel) Taste Tabs® Geniş Spektrumlu Çiğnenebilir Anthelmintic Tabletler, Tenyaların (Dipylidium caninum, Taenia pisiformis, Echinococcus granulosus ve Echinococcus multilocularis) çıkarılması ve kontrolü (Ancostoylma) için endikedir. köpeklerde caninum, Uncinaria stenocephala), Ascarids (Toxocara canis, Toxascaris leonina) ve Whipworms (Trichuris vulpis).

KONTRENDİKASYONLAR:

HAMİLE HAYVANLARINDA KULLANMAYIN. Erken gebelikte febantel ve prazikuantel kombinasyonunun yüksek seviyelerde (etiketli doz oranının 3 katı ile 6 ardışık gün) tedavi edilen köpekler, düşük ve fetal anormalliklerin arttığını göstermiştir.8 Drontal® Plus Anthelmintic Tabletlerin hamile hayvanlar üzerindeki etkileri belirlenmedi.

Köpeklerde prazikuantel veya pirantel pamoat kullanımına karşı bilinen herhangi bir kontrendikasyon yoktur.

UYARILAR:

ÇOCUKLARIN ERİŞEMEYECEĞİ YERLERDE SAKLAYIN.

ÖNLEMLER:

E. multilocularis barındırdığından şüphelenilen köpekler veya dışkılarla çalışırken katı hijyenik önlemler alınmalıdır. İlk kez Drontal® Plus Taste Tabs® Tablet ile tedavi edilen enfekte köpekler ve 28 günden daha uzun aralıklarla tedavi edilen köpekler, tedaviden sonra dışkıda yumurta bırakabilir. Hayvan bu aralıkta klinikte tutulmalı ve tüm dışkı yakılmalı veya otoklavlanmalıdır. Bu prosedürler mümkün değilse, yumurtalar dışkıyı% 3,75 veya daha fazla sodyum hipoklorit (ağartıcı) çözeltisine batırarak yok edilebilir.7 Hayvanın bakımının yapıldığı veya temas halinde olduğu tüm alanlar sodyum hipoklorit ile iyice temizlenmeli ve yeniden kullanmadan önce tamamen kurumasına izin verin.

YÖNLENDİRMELERİ KULLANIN

DOZAJ: Parazitlerin varlığı laboratuar dışkı muayenesi ile doğrulanmalıdır. Tedaviden önce hayvanı tartın. Aşağıdaki tabloda belirtildiği gibi uygun dozu tek bir oral tedavi olarak uygulayın.

DRONTAL® PLUS TASTE TABS® TABLETLER DOZAJ ŞEMALARI
*
3 HAFTADAN KÜÇÜK YAVRULARDA VEYA 2 LBS'DEN KÜÇÜK KÖPEKLERDE KULLANILMAMALIDIR.

Yavru Köpekler ve Küçük Köpekler için *

(2 - 25 lbs.)

Orta Ölçekli Köpekler için

(26 - 60 lbs.)

Büyük Köpekler için

(45 lbs. Ve üstü)

Vücut Ağırlığı (lbs.)

Tablet Sayısı

Vücut Ağırlığı (lbs.)

Tablet Sayısı

Vücut Ağırlığı (lbs.)

Tablet Sayısı

2-4

0.5

26 - 30

1.0

45 - 60

1.0

5 - 7

1.0

31 - 44

1.5

61 - 90

1.5

8-12

1.5

45 - 60

2.0

91 - 120

2.0

13-18

2.0

 
Yorumlar :
Henüz yorum yok
Ad ve Soyad
Yorumunuz
6+2=?
 Drontal Plus Bağırsak Parazitleri Koruyucu 2 Tablet